piątek, 3 kwietnia
Tuszyn, PL
0°C

AKTUALNOŚCI

UWAGA – badania lekarskie 2019

Szanowni Zawodnicy i Rodzice,

Jak już wiecie z wcześniejszych informacji 28 lutego 2019 Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany w orzekaniu o zdolności do uprawiania sportu przez młodzież i dzieci do ukończenia 21 roku życia.

Niestety jak to zwykle bywa ustawy jedno a realia i proza życia drugie. Lekarze pierwszego kontaktu, którzy na podstawie nowych przepisów mogliby potwierdzać zdolność dzieci do uprawiania piłki nożnej robią przysłowiowe “pod górkę”. Zlecają badania wykraczające poza zakres przewidziany właściwymi przepisami lub po prostu nie chcą wystawiać orzeczeń ponieważ boją się odpowiedzialności. Pomimo naszych interwencji w lokalnych ośrodkach zdrowia sytuacja nie zmieniła się na naszą korzyść.

Ponieważ zapisy ustawy Dz.U. z 28.02.2019 poz 395 mówią – “§ 2.1 “Orzeczenia lekarskie wydane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność przez okres, na jaki zostały wydane.” – istnieje konieczność wykonania badań lekarskich w celu potwierdzenia zdolności do gry w piłkę nożną.

W związku z tym chcielibyśmy wyjść z inicjatywą organizacji badań lekarskich na zasadach, które obowiązywały do tej pory. Ponieważ nawiązaliśmy kontakt z innym lekarzem udało się wynegocjować stawkę 20 PLN za badania, które będą ważne cały rok.

Wstępnie termin badań został ustalony na 16.04.2019 r.

Do tego czasu należy wykonać standardowe badania:
– morfologia krwi + OB
– morfologia moczu
– badanie EKG w spoczynku

O szczegółach dotyczących godzin badań dla poszczególnych grup będą Państwa informowali kierownicy lub trenerzy indywidualnie.

Pozdrawiam,
Przemek Leszczyński

 

Dodaj komentarz