sobota, 22 stycznia
Tuszyn, PL
0°C

AKTUALNOŚCI

WAŻNE INFORMACJE !!! Epidemia koronawirusa - aktualności

Drodzy Rodzice,

Chcielibyśmy podzielić się z Wami najświeższymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania naszego klubu. Jak zapewne się domyślacie obecny czas jest zarówno trudny dla Was jak i dla naszego klubu. Obecnie jesteśmy w chwili gdy wszystkie zajęcia zostały zawieszone aby wpisać się w decyzje Premiera RP, Ministra Zdrowia, Ministra Sportu, Ministra Edukacji oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Również inne instytucje w tym publiczne zawieszają swą działalność co w zasadzie uniemożliwia nam prowadzenie zajęć. Dyrektorzy szkół zarządzający boiskami, halami sportowymi i innymi obiektami szkolnymi z oczywistych względów zamknęli obiekty nie tylko na czas zajęć szkolnych ale sposób całkowity. Podobnie postąpili zarządcy Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, którzy wydali komunikaty o zamknięciu boisk do odwołania.

W szerszej perspektywie odwoływane są turnieje, imprezy sportowe oraz wszelkie rozgrywki piłkarskie. UEFA wydała decyzję o przesunięciu EURO 2020 na kolejny rok. W dniu wczorajszym PZPN wydał rozporządzenie o zawieszeniu wszystkich rozgrywek do 26 kwietnia włącznie.

Ministerstwo Edukacji w dniu wczorajszym przedłużyło okres zamknięcia szkół do Świąt Wielkiejnocy czyli do 10 kwietnia.

Wiele klubów sportowych dużych i małych trwa teraz w niepewności. Z jednej strony rozumiemy troskę o zdrowie społeczne i całkowicie wpisujemy się w te działania. Z drugiej strony zastanawiamy się jak długo może potrwać obecna przerwa. Każdy z nas chciałby aby wszyscy wrócili do treningów, poczuć świeżą trawę po nogami, odetchnąć wiosennym powietrzem i zająć się codzienną pracą, która jest naszą pasją.

Chcielibyśmy poruszyć jeszcze kwestie finansowe. Jesteśmy klubem sportowym, mamy swoje zobowiązania finansowe i nie możemy z dnia na dzień zawiesić działalności. W ramach działalności mamy do opłacenia bieżące rachunki, składki ZUS i US, ubezpieczenia oraz wynagrodzenia dla trenerów. Nasze funkcjonowanie opiera się głównie o składki członkowskie opłacane przez Rodziców, dotacje uzyskane z gminnego budżetu oraz dobrowolne wpłaty od sponsorów. Rozumiemy również, że trudna sytuacja będzie również Waszym udziałem. Dlatego pomimo trudności i niepewnej przyszłej sytuacji Zarząd Klubu podjął uchwałę, która od miesiąca kwietnia zawiesza składki członkowskie do odwołania. Oznacza to również, że będziemy prosili wszystkich zapominalskich o uregulowania składki za miesiąc marzec w jak najkrótszym terminie.

Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że gdy zagrożenie epidemiczne minie i cała sytuacja się uspokoi spotkamy się wszyscy na boisku.

W miarę rozwoju sytuacji będziemy reagować i informować Was na bieżąco.

Na koniec zwracamy się do wszystkich aby w miarę możliwości #ZOSTAŃMYWDOMU.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Zarząd Klubu

Posłuchajmy również głosu sportowców ...

Nie traćmy czasu w domu ... TRENUJMY !!!

Na stronie Łódzkiego Związku Plki nożnej można na bierząco śledzić informacje odnośnie sytuacji dotyczącej treningów i rozgrywek. Ponieważ życie przeniosło się do świata wirtualnego można tam rónież znaleźć ciekawe propozycje aktywności i konkursów.

16.03.2020 – #zostanwdomuhttps://lzpn.org/aktualności/zostanwdomu/

16.03.2020 – #zostanwdomu i wygraj piłkarskie nagrody!https://www.laczynaspilka.pl/pilka-dla-wszystkich/konkurs-zostan-w-domu-i-wygraj-pilkarskie-nagrody1

20.03.2020 – Komunikat: Kolejne tygodnie bez futboluhttps://lzpn.org/aktualności/kolejne-tygodnie-bez-futbolu/

Dodaj komentarz